Wykorzystanie energii słonecznej

0
1031

Technologie energii słonecznej, wykorzystanie odnawialnej energii słonecznej do naszej energii elektrycznej, obejmują wykorzystanie fotowoltaiki lub zastosowanie pasywnego ogrzewania słonecznego. Przyjrzyjmy się każdemu.

Fotowoltaika PV dla energii słonecznej to ogniwa słoneczne, których celem jest przekształcenie światła słonecznego bezpośrednio w energię elektryczną. Te ogniwa fotowoltaiczne są wykonane z materiałów o właściwościach półprzewodnikowych. W najprostszej postaci ogniwa słoneczne zasilają kalkulatory i zegarki. Bardziej złożona fotowoltaika może zapewnić oświetlenie całych domów i zapewnić energię słoneczną lokalnej sieci elektrycznej dla dużej części lokalnej społeczności.

Fotowoltaika działa w dowolnym momencie, gdy świeci słońce, chociaż dostaniesz więcej energii słonecznej, gdy jest jasny słoneczny dzień i kiedy promienie słoneczne świecą prostopadle na panelach słonecznych. W przeciwieństwie do systemu energii słonecznej używanej do podgrzewania wody, technologia fotowoltaiczna nie wykorzystuje promieni słonecznych do wytworzenia elektryczności. Zamiast tego wytwarza energię elektryczną bezpośrednio z elektronów uwalnianych w wyniku oddziaływania światła słonecznego z materiałami półprzewodnikowymi ogniw fotowoltaicznych.

Nie jest jednak konieczne, abyś był świstem fizyki, abyś mógł wdrożyć tę energię słoneczną i skorzystać ze wszystkich jej zalet. Inwestowanie w PV daje szansę na wyprodukowanie własnej mocy bezgłośnie, bez zanieczyszczeń i bez martwienia się o ruchome części. Energia słoneczna to całkowicie odnawialne źródło energii. Mało tego, w twoim systemie energii słonecznej nie zabraknie paliwa, chyba że zabraknie słońca, w którym to przypadku zabraknie ci życia, tak jak wszyscy i wszystko inne na planecie.

Energia słoneczna pomoże również Stanom Zjednoczonym lub krajowi, w którym się znajdujesz, zmniejszyć jego zależność od dostaw energii za granicą. Wielu producentów paneli słonecznych i innych produktów może znajdować się w twoim rodzinnym mieście lub przynajmniej w pobliskiej społeczności. Zasadniczo możesz wspierać lokalne firmy w zakresie baterii, szkła i innych części, które składają się na fotowoltaiczne źródło energii słonecznej.

Drugie źródło energii słonecznej, pasywna energia słoneczna, może ogrzewać twój dom i go również zapalać. Rezydencje i budynki komercyjne, które wdrożyły tę pasywną energię słoneczną, wykorzystują proste metody, takie jak okna wychodzące na południe i materiały budowlane, które pochłaniają ciepło słońca, a następnie uwalniają je powoli. Pasywna energia słoneczna nie polega na wdrożeniach mechanicznych.

Dzięki tym prostym pasywnym procesom i wdrożeniom rezydencje mogą uzyskać redukcję nawet o połowę rachunku za ogrzewanie domu. Naturalna wentylacja w celu schłodzenia tego domu jest również częścią pasywnej energii słonecznej.

Podstawową i najważniejszą przesłanką wdrożenia nowej domowej energii słonecznej jest to, że najdłuższa ściana twojego nowo wybudowanego domu powinna być zbudowana tak, aby stawić czoła prawdziwemu południowi w granicach 15 stopni. Zapewni to największy zysk w zimowej energii słonecznej i najlepszą zaletę w przypadku letniego chłodzenia energią słoneczną.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.